Farské oznamy na 5. pôstnu nedeľu (17. - 24. marec 2024)

Ostatná aktualizácia: 16 marec 2024
Napísané: 16 marec 2024

RKC - Farnosť Dvorníky
v týždni od 17. do 24. marca 2024

www.dvorniky.fara.sk     |     Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.     |     tel: ‭0911 487 300

Deň Lit. kalendár Miesto, čas Úmysel svätej omše

5. pôstna nedeľa Dvorníky 7:30 za duše v očistci
Bojničky 9:00 manžel Alojz a rodina Dlhošová a Činčurová
Šalgočka 9:00 rodič.Cecília a Fridolín Kollároví, otec Viktor, strýko Anton st.r.
Zem.Sady 10:30 † rodičia Bíroví, brat Janko, kmotor Štefan, teta Eva a ost. †rod.
Dvorníky 10:30  za farníkov
Po 18.3.
  Bojničky 17:00 manžel Jozef Moravec, rodičia z oboch strán a súrodenci
Ut 19.3. sv. Jozefa, ženícha Panny Márie, slávnosť Dvorníky 17:00  Michal a Mária Čapkovičoví, Anton Kostelanský, súrodenci a rodičia
St 20.3.

Zem.Sady 17:00 † rodičia Slávka a Ľubomír Kaducoví
Št 21.3.   Bojničky 17:00 † brat Luboš Prosman
Pi 22.3.   Dvorníky 17:00 † Anton a Žofia Vonšákovci a rodičia
So 23.3.   Dvorníky 18:00 † otec František a svokrovci

Palmová (Kvetná) nedeľa, čiže Nedeľa Utrpenia Pána Dvorníky 07:30 na úmysel
Bojničky 09:00 † otec Michal Ondrejička
Šalgočka 09:00 za zdravie a Božiu ochranu pri príležitosti 50. rokov života
Zem.Sady 10:30 manž.a ot.František Vadocký, rod.FrantišekaFrantiška a šv.Marienka
Dvorníky 10:30
† brat Kamil
  • Dnes sa koná zbierka na pomoc prenasledovaným kresťanom a vojnovým utečencom.
  • Na opravdu organa sme spolu s príspevkom od obce a dvoma zbierkami vyzbierali 11 119€ z celkovej sumy 34 960€. úprimné VĎAKA za vaše príspevky.
  • V piatok po sv. omši v Dvorníkoch bude hodinová adorácia doprevádzaná gitarovými piesňami.
  • Spovedanie pred Veľkou nocou:  Bojničky: dnes, 17.3., 15:00-16:30; Zemianske Sady: dnes, 17.3., 15:30-16:30; Dvorníky: budúca sobota 23.3., 9:30-11:30.
  • Spovedaie starkých k Veľkej noci nahláste v sakristii. Spovedať budem chodiť v stredu a štvrtok po tel. dohovore.
  • Krížové cestyt: Dvorníky: piatok 45 min. pred sv. omšou a v nedeľu o 15:00. Bojničky v pondelok 30 min pred sv. omšou a v nedeľu o 14:00. Zeminske Sady v stredu a Šalgočka v nedeľu 30 min. pred sv. omšou.
  • Myšlienka na týždeň:"Niektorí ľudia nikdy nepochopia, že sedieť doma a starať sa o seba je to najlepšie, čo môžu pre tento svet urobiť... Chceš poznať hlupáka? - Má riešenie na všetko. Chceš poznať nebezpečného človeka? - Hovorí, že zachráni tento svet. Chceš poznať diabla v ľudskej koži? - Tvári sa ako mesiáš. Nádherný MÚDREMU STAČÍ dník, moji milovaní:)))" Marián Bublinec